Krátka vychádzka v znamení 14kg…

Krátka vychádzka v znamení 14kg…

Zdravím všetkých slušných rybárov.
Po skončení pracovného turnusu som sa 9.10.2018 doobeda vybral na krátku vychádzku k vode. Daný revír dobre poznám nakoľko na ňom často chytám. Môj cieľ bol hlavne odpočinok od pracovných povinností a jasné že som chcel aspoň nejaký ten pípanec…
Po príchode k vode som rozbalil veci a montáže hneď letely do vody. Ďalšie asi tri hodinky sa niesly v znamení relaxu pri vode. No stále mi chýbalo to pravé pri vode a to záber. Stiahol som montáže ale tentokrát som už nenahadzoval ale sadám do člna a idem montáže zaviest.
Po chvílke hladania vhodného miesta a preťukávania dna pokladám montáže na pekné tvrdé dno.
Pod háčik som zvolil na jeden prút 2x16mm G2 a na druhý prút kombináciu G2 v priemere 24 a 16mm.
Po zavezení montáží sedám do kresla a začínam sa venovať návšteve ktorá počas vyvážky dorazila.
Cca asi po dvoch hodinách našu konverzáciu prerušuje zvuk príposluchu. Bežím k prútom a pomaly dvýham prút na ktorom sa z navijáku pomaly odvíja silon. Hneď pri prvom kontakte z rybou mi je jasné že sa jedná o pekný kus.
Aj napriek mojej snahe rybu zdolávať opatrne a nepustit ju do prekážiek sa otáča a nájde prvú prekážku v okolí.
Jediné čo ma v rýchlosti napadlo bolo odklopiť cievku a nechať rybu na voľno. Táto taktika sa mi osvedčila a po chvílke ryba vyplávala na voľnú vodu. No už nečakám na náhodu sadám do člnu a vyrážam za rybou. Po chvílke som nad rybou a začína sa boj kedy mi ryba nedá ani centimeter silónu zadarmo. Celý čas sa snaží silnýmy výpadmy dostať do hlbokej vody. Asi po 20 minútach je ryba unavená a na hladine sa mi ukazuje nadherný klenot miestnej vody v podobe zdravého lisáka.
V tu chvílu ma zaplavil adrenalín a šťastie ale zaroveň i strach pretože kapor podnikal ešte ďalšie dva výpady ktore som mal problém udržať.
Po krásnom súboji sa mi na breh podarilo dostať lisáka 87cm a 14kg…
Po krátkom fotení a ošetrení po háčiku ryba putovala spátky do svojho živlu.
Do odchodu od vody som už záber nemal ale ajtak som bol šťastný za svojho prvého velkého lisáka na tejto krásnej vode.
Nech vám to všetkým jazdí…

C&R

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.