Do posledných hodín pred zarybnením!

Do posledných hodín pred zarybnením!

Zdravím všetkých slušných rybárov a rybárky.

V dňoch 16 až 24 októbra som sa vydal na svoju druhú tohtoročnú dlhšiu výpravu na Zväzovú vodu Tona Šurany. Na túto výpravu som sa pripravoval dlhší čas. Podnikal som krátke vychádzky,na ktorých som skúšal rôzne lovné miesta ,hĺbky , druhy dna a samozrejme rôzne druhy boilies.

Nemenej dôležitá bola aj technická časť výpravy, pre ktorú som sa rozhodol kontaktovať kamaráta z firmy https://prenajomsonarov.sk/

Na jeho odporučenie, som počas celej výpravy používal na prenájom sonar Lowrance Elite Ti s pred inštalovanými vrstevnicovými mapami a podrobnou mapou Slovenka https://prenajomsonarov.sk/ferovy-e-shop/na-prenajom/lowrance-elite-9-ti-total-scan/, čln Kolibri KM300P https://prenajomsonarov.sk/ferovy-e-shop/na-prenajom/cln-kolibri-km-300p/ a elektromotor MinnKota Endura MAX 45lb https://prenajomsonarov.sk/kategoria-produktu/na-prenajom/motor/. Môžem povedať že v týchto chvíľach, keď niečo pri vode za chýba, alebo potrebujem z tej technickej stránky niečo, tak sa môžem na Peťa spoľahnúť a viem že mi buď poradí alebo v krátkej dobe danú vec dodá.

Konečne prišiel deň začiatku mojej výpravy a ja som v práci počítal každú minútu. Hneď po skončení poslednej nočnej, som upaľoval domov. Tu ma čakala moja obľúbená časť a to puzzle nakladanie do auta. Keďže to už mám nacvičené tak za pár minút bolo všetko na svojom mieste a mohol som vyraziť.

Pri vode ma privítalo počasie ktoré okrem dažďa neveštilo nič dobré. Tak aj bolo. Postavil som bivak uložil doň veci a už ho sypalo. No dážď netrval dlho a ja som sa mohol venovať naplno tomu, prečo som k vode prišiel. Prvý deň som odchytal na odhod, pretože s Peťom z https://prenajomsonarov.sk/ som sa dohol na čln, sonar a motor až neskôr poobede. Hodiny plynuli a objavila sa moja dohodnutá výbava. Po vybalení vecí a zaučení požívania sonaru som sa mohol pustiť do presného mapovania lovného miesta a osadenia bójky. Po osadení bójky nasledoval zákrm na ktorý som zvolil repku s kukuricou priamo na bójku a do jej okolia kŕmne boilies. Kŕmne boilies som používal tri druhy a to Korenistý, Sladký mix a Sladkú kukuricu. Všetky tri druhy boilies boli z predajne Carpio Šurany. Tieto gule mám na tejto vode odskúšané a viem, že šlapú ako hodinky nie len ako kŕmna guľa.

Bójku som sa rozhodol osadiť do hĺbky 5m a montáže som pokladal asi 5m pred bójku kde bola hĺbka 7m. Druhé miesto na pokladanie montáží som zvolil asi 10m od blízkeho ostrova v hĺbke 3m. Prvý deň sa niesol v znamení kŕmenia, hľadania a skúmania.  Až večer o 19:30 prichádza prvý záber výpravy. Na tomto prúte som mal 2x20mm Guličky od Crafty v príchuti Čokoláda Vanilkový orech ktoré mi priniesol Peťo na vyskúšanie. Musím povedať že to bol super štart výpravy pretože ručička váhy sa zastavila na 13kg… krásny supík ktorý po zdokumentovaní putoval do vody. Toto bol môj prvý a posledný záber v tento deň.   

Druhý deň ráno ako prvá prišla na rad vyvážka. Opäť som jednu montáž položil pod ostrov do malej vody, z úspešnou nástrahou od Craftu https://prenajomsonarov.sk/?s=crafty&product_cat=0&post_type=product a druhá montáž putovala do hlbokej vody na ktorú som nastražil G2-ku v priemere 24mm ktorá mi na tejto vode fungovala najlepšie. Počas dňa vládlo počasie nie moc typicke pre jeseň pretože aj keď fúkal vietor slniečko ho prehrievalo do vysokých teplôt. Keď som sa už chystal na prípravu obeda tak sa rozoznel očakávaný tón. Po nie moc dlhej zdolávačke mám v kolíske pekného 9kg kapríka ktorý ma moc potešil…     

Záber prišiel z hĺbky 7m, pár metrou pred bójkou. Zachutila mu gulička G2 ku ktorej som hodil asi desať kŕmnych korenistých guličiek zaliatych totožným dipom… Počas celej výpravy som požíval moje oblúbené hačiky od Carp R Us Centurion velkosti 6.  Čo sa týka montáží, tak tie som používal dva druhy. Jedna je moja osvedčená kombinovaná a druhú som skúšal úplne jednoduchú z potiahnutej šnúrky od Fin. Obe montáže fungovali na jednotku a preto som nemal dôvod ich nejak meniť alebo uoravovať….

Na ďalší zaber dňa som si musel počkať do večera do 20:00. Záber prišiel zase z hĺbky pred bójkou na G2. .Bola to typická pomalá jazda ktorá naznačovala že sa nejedná o malú rybu a tak aj bolo. Po zdolávačke  mám v podberáku ďalšieho krásneho miestneho kapra o váhe 10,3Kg. Po tejto rybe som už záber nemal. Podla mňa to bol aj tak vydarený deň kedy sa mi podarilo zdolať dve krásne ryby..

Ďalší deň som zase vyviezol montáže na tie isté miesta.  Tento deň bol pre mňa smolný,  pretože po celom dni čakania na záber sa konečne sice ozval príposluch a rybu som zdolal no prišiel najväčší problém dňa.  Keď som kapra zvážil a zmeral chcel som si isť do bivaku po statív a vtom mi vedla chytajúci rybár navrhol že mi urobí fotky. Bohužial som mu veril tak som mu zapózoval z kaprom a keďže som nechcel rybu trápiť na suchu tak som ju hneď pustil. Bol to ďalší šupík 76cm a 6,3kg. No keď som si šiel prehliadnut fotky tak som myslel že vyletim z gatí.. Fotky boli totál nepoužitelné. Bol to môj jediný záber dňa…

 

Piatok, som sa hneď ráno poistil a pripravil som si statív spolu z ostatnými vecami potrebnými na fotenie a zaviezol som montáže na svoje miesta. Hneď prvý deň, ma prišiel pozrieť Peťo z firmy https://prenajomsonarov.sk/  a priniesol mi ďalšie guličky z rady Big Hit od Craftu a to Spicy Krill Garlic  https://prenajomsonarov.sk/ferovy-e-shop/kapor/boilies-crafty-catcher-big-hit-20mm-1kg/ v priemere 20mm. Ako som už spomenul, každé balenie obsahuje pop up tak moja prvá voľba na nastraženie tejto nástrahy, bola na panáčika. Táto voľba sa ukázala ako správna. V priebehu dňa mi priniesla dve krásne ryby. Prvý záber prišiel o 14:40 a to som mal zase pocit, že mi ryba chce zničiť vybavenie keď som videl tú brutálnu jazdu. Opäť rýchle skáčem do člnu a začína ródeo trvajúce cez dvadsať minúť xkedy sa mi ryba snaží ukázať svoju silu a ja mám nechcenú exkurziu po celej zátoke. Konečne je ryba v podberáku a na brehu už čakajú rybáry ktorý sa z dialky dívaly na to divadlo a mohli mi len závidieť. Záber prišiel na novú guličku s pop up. Veril som že Krill bude fungovať ale nečakal som hneď prvú rybu takých rozmerov. Po odvážení si možem pripísať ďalšiu rybu 13kg.

Bol to jeden z miestnych pokladov a bol som moc rád že zabral zrovna mne. Jasné že som okamžite volal Peťovi ako sa osvedčil krill https://prenajomsonarov.sk/ferovy-e-shop/kapor/boilies-crafty-catcher-big-hit-20mm-1kg/. Dlho som neotálal a vyviezol som znovu montáž. Aj tento záber prišiel z hĺbky 7metrov. Pravidelné krmenie prinášalo svoje ovocie aj keď mi bolo pár krát povedané že či sa mi v tom vetre chce člnkovať. No na tuto otázku som sa mohol len usmiať pretože veslovanie z motorom minkota bolo pre mňa hračkov.

Na ďalší záber som si počkal do 18:00 a tiež sa vyplatilo. Bol to riadkač 71cm 5kg. Nebol to miestny obor ale bol to môj prvý väčší riadkač na tejto vode. Veľmi sa mi páči táto forma kapra a aj preto som si ho vyfotil. Ja som názoru že kdo si neváži malú rybu tak ten si nezaslúži velkú… Inak tomuto krásavcovy zachutila čéoé vanilka na panáčka.  

Sobotné ráno ma prekvapilo hmlou ako mlieko a poriadnou zimou.Toto počasie trvalo asi do desiatej hodiny doobeda.Podla mňa to bol aj dôvod prečo boli ryby celý deň neaktívne.Na šťastie večer o 21:00 prichádza ďalšia totál pomalá jazda a ďalšie ródeo na vode. Tentokrát mi ho dožičil krásavec  94cm a 16kg. Bol to neskutočný boj a ešte väčšia radosť že som ten boj vyhral. Zase úradovala Crafty gulička čoko vanilka v kombinácii 2x20mm https://prenajomsonarov.sk/wp-admin/admin.php?page=w3tc_dashboard. Aj keď to bol jediný záber dňa tak som bol zaň neskutočne rád pretože som okamžite zabudol na tie hodiny čakania. Len tak pre info montáž ležala na dne cez 11 hodín a počas tej doby som ju len dva krát prekrmil vždy asi jednou hrsťou krmnych guličiek do priestoru. Večer som zalahol plný štastia do spacáku a dúfal že ma ďalší deň zase nejak milo prekvapí.

Moje očakávanie z večera sa potvrdilo a od rána to bolo jedno velké prekvapenie. Pár minút po vyvezení a zákrme prišiel prvý záber. Boužial to nebol kapor ale amur. Zobral panáčka Spicy Krill Garlic čo ma trochu prekvapilo. Mal cca 60 cm… Povedal som si nevadí aj to k tomu patrí keď sa niekde dlhšiu dobu kŕmy. No keď už začali chodiť zábery od amurov v pravidelných intervaloch tak to bol problém. Dokonca ich neodradilo ani to že som totál prestal kŕmiť. A keď sa už konečne podaril amur poriadnych rozmerov tak sa mi max ukázal pri člne urobil jeho povestný výpad a bol preč. Bohužial takto to pokračovalo až do 16:00 kedy sa konečne zase ukázal kaprík a ja som si mohol zdokumentovať rybku o rozmeroch 77cm 7kg. Jediný záber na tohto kapríka mala zase na svedomý gulička čoko vanilka.Táto ryba ma moc potešila ale už som bol rozhodnutý že pokial sa situácia nezlepší do večera tak druhý deň zmením volné miesto. Bohužial sa nič nezmenilo a ja som už vymýšlal kam položíť montáže na druhý deň.

Nasledujúce ráno som ešte predsa chcel dať šancu časti vody v ktorej som celý čas chytal a preto som si prešiel sonarom celú zátoku. Našiel som dve zaujímavé miesta o ktorých som si myslel že budú vhodné na kapra. Miesta som si len označil na sonare pomocou GPS polohy a následne som na ne položil montáže ku ktorým som prihodil len pár guličiek kŕmneho boilie. No počas dňa sa som urobil tri zábery ale všetky na amurov menších rozmerov a už som vedel že zátoka je pre lov kapra passe. Preto som v poobedných hodinách preložil stojan aj prúty na vedlajší breh a nasmeroval na velkú vodu odkial pocas dňa kamarád vytiahol pár krásnych kúskov kapra. No i tu sa potvrdilo že poriadna ryba sa musí vysediet a preto som v klude a očakávaní sedel až do 21:00 kedy sa dostavil prvý záber. V tom čase ma prišiel pozrieť aj kamarát ktorý počas dňa v danej časti lovil a bol úspešný. Jasné že mi pomohol pri podoberaní ryby ktorej sa nechcelo do podberáku a následnej dokumentácii úlovku. Tak ako moja radosť z úlovku bola aj jeho oto väčšia že ryba prišla na dve guličky jeho domácej výroby ktoré mi pri odchode od vody poobede nechal na vyskúšanie. Bola to gulička v príchuti kokos. Na montáži som mal len jednu guličku a prekvapil ma záber pretože bol z odhodu asi na sto metrov úplne bez krmenia. Pozvážení sme zistily že kapor mal váhu 13kg a 92cm. Takže som si na svoje konto mohol pripísať ďalšiu rybu o váhe 13kg čo bola v poradí už tretia.  Po odchode kamaráta som urobil ešte jeden záber z odhodu a to kapra 80cm 8kg ale tu pre zmena sklamala technika kedy mi foták neuložil fotku ktorú som fotil samospúšťou. Takže som prišiel o dalšiu fotku ryby…

Do ukončenia dennej doby lovu som už záber nemal ale i tak som bol spokojný z výsledkom tohto dňa.

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.