5-dní na Móri

5-dní na Móri

Túto výpravu plánujeme od zimy. V Apríli sa rozhodujeme že sa vyberieme pozrieť rybník. Po zozbieraní informácií o vode sa rozhodujeme že si obsadíme miesto a vyskúšame to začiatkom Júna.

Prišiel čas výpravy, deň pred odjazdom nabaľujeme auto a na druhy deň si nechávame iba stravu. Ráno ešte dokladáme veci do auto a odchádzame. Je prednamy 75km cesty k 36ha rybníku. K vode prichádzame o deviatej ráno a začíname sa rozbaľovať.

1.jpg

2.jpg

Večer nám pomali pribúdajú dažďové mraky na susediacich miestach sa domacý rýchlo balia a pri odchode nás upozorňujú že stých strán bývavajú za silné dažde a búrlivý vietor. Po ôsmych hodinách prichádza prvý záber.

Záber bol na Tiborovu udicu bol to pekný Lysec s mierami 89cm a 15kg nástraha bola Spice Shrimp a Jahoda. Do rána nám prišlo 12 záberov väčšina boli kapry po zábere bolo od sumca aj amura.

3.jpg

Ďalší pekný lysec s mierami 80cm a 10,30kg nástraha bola Spice Shrimp a Jahoda.

4.jpg

Prišiel pekný zaber s bojovným ťahom pri brehu zbadávame že je to amur s mierami 83cm a 7kg.

5.jpg

Po peknom zábere a zdolávaní vyťahujeme ďalšieho lysca s mierami 77cm a 9kg.

6.jpg

Počas celého dna bol len tento jeden zaber nakoľko bol silný nárazový vietor ktorý nám narobil škody. Cez deň počas dospávanie noci plnej rýb nás prebudil silný vietor, ktorý nám poprevracal stojany s udicami, takmer roztrhal slnečník, odfúkol ukotvený čln cez cele jazero.

Na vode čln viackrát vietor prevrátil, pričom z neho vypadol podberák, ktorý sme ani nenašli. Počas tohto nešťastného dňa skúpeho na zábery a peripetiách so silným vetrom nás o 16:15 h potešil záber od menšieho cca 6kg kapríka.

7.jpg

8.jpg

Prvý podvečerný záber ktorí nám prerušil grilovanie, prišiel okolo 20:00 s hmotnosťou okolo 8kg.Ďalej počas noci sme zdolali 5 kaprov s hmotnosťou od 4 kg do 7 kg, chytené na boilies kombinácie ovocných a mäsitých príchutí. Táto noc bola slabšia na zábery aj kvôli prudkému schladeniu a silnému vetru. Po chladnej noci prichádzajú zábery počas celého dňa od menších kaprov. Ďalšia väčšia ryba prichádza večer okolo 22 h na boilies kaviar- compot a je to šupináč o hmotnosti 10,1 kg a dĺžkou 83 cm.

9.jpg10.jpg

Cez noc bolo viacero záberov od menších kaprov.

Podarilo sa nám na bojlies musla-kaprie tajomstvo chitit aj sumca s mierami 8,1kg a 105cm.

11.jpg

Jeden s menších kapríkov tejto noci s mierami 6,5kg a 72cm.

Nad ranom okolo 05 h podarilo chitit krajší kúsok kapra bol to lysec 10,5kg a 78cm chytený na spice shrimp- jahoda.

Ďalšia krásna ryba nám prišla okolo 16:30 s mierami 12,5kg 83cm

Príchodom večera očakávame väčší počet záberov, ktoré nám aj prišli už od 20:00 sme nestíhali prevážať udice a pritom sledovať gril na ktorom nám zhorela večera.

Za hodinu sme chiťili 5kaprov vo váhovom rozpätí 2,5-6kg. Posledná noc bola na ryby najštedrejšia a to v počte 14 ks a váhovom rozpätí 2,5-18,65kg.

Tiborovi ako sa podarilo začať výpravu pekným kaprom tak ho sním aj ukončil a to rovno s novým osobákom s mierami 18,65kg a 94cm.

13.jpg

Za 5dni sa nám podarilo uloviť dokopy 48ks rýb sto ho boli 3 sumce, 3 amure a 42 kaprov, spolu všetky ryby mali váhu 308,47kg. Priemerná váha vychádzala 6,43kg/ kus.

Attila Kiszucsan

Tibor Kisszucsan

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.